Yahoo vs Google w USA – 1:0 dla Yahoo

Dobra wiadomość – Yahoo pierwszy raz od maja 2011 roku ma więcej użytkowników niż Google. Liczba użytkowników odwiedzających serwisy Yahoo – 196.6, a Google – 192.3. Liczba użytkowników Yahoo tym samym jest większa o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jest to niewątpliwy sukces Merissy Mayer. Akcje Yahoo cały czas idą do góry, np. w porównaniu do roku poprzedniego są o 80% droższe. Te wyniki pewnie są wynikiem ostatnich zmian wprowadzanych w serwisach typu Flickr czy na poczcie Yahoo.

Kto wie, może w końcu zainteresują się bardziej polskim rynkiem bo jak widać w niektórych krajach toczą ciężki bój o każdego użytkownika i na pewno łatwo się nie poddadzą. A wiadomo, że im większa konkurencja tym lepiej dla nas, normalnych użytkowników jak i ludzi z branży.

Ciekaw w sumie jestem jeszcze tego jak ma się sytuacja uwzględniają tylko liczbę wyszukiwań w Yahoo i Google, a nie na wszystkich serwisach. Tutaj pewnie aż tak dużego optymizmu nie będzie :]

6 thoughts on “Yahoo vs Google w USA – 1:0 dla Yahoo

  1. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że nie chodzi o udział w rynku wyszukiwarek, bo zapewne wiele osób na blogu SEO błędnie może taką informację zinterpretować właśnie w taki sposób…

  2. Sławek wiem;] dlatego na końcu napisałem “Ciekaw w sumie jestem jeszcze tego jak ma się sytuacja uwzględniają tylko liczbę wyszukiwań w Yahoo i Google”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *