W jaki sposób znaleźć zapomniany adres logowania do WordPress?

wordpress panel logowania

Temat stary jak rzeczka, ale nadal widzę częste pytania związane z tym problemem. Nic trudnego jeśli adres jest standardowy, czyli:

/wp-admin

/wp-login.php

lub jest jednym z najpopularniejszych możliwości, czyli:

/login

/admin

/administrator

/zaloguj

/logowanie

 

Polecam najpierw sprawdzić te powyższe. Ponad 90% “normalnych” użytkowników WordPressa loguje się, wchodząc przez jedną ze ścieżek podanych powyżej.

Należy także pamiętać, by ścieżka była kompletna, czyli np. posiadając blog w katalogu domeny logujemy się wpisując:

/katalog/wp-admin

 

Co zrobić, jeśli ustawiliśmy niestandardowy adres logowania (co jest zalecane ze względów bezpieczeństwa)? Wtedy należy wyłączyć wtyczki, które są za to odpowiedzialne. Warto też sprawdzić najpierw nasza bazę danych, szczególnie tabelę wp_options.

 

Co zrobić by uniknąć tego problemu w przyszłości?

Adres logowania warto dodać do naszej przeglądarki lub np. programu, którzy służy do przechowywania haseł, formularzy itp. Nie polecam natomiast dodawania adresu logowania na swojej stronie, który byłby widoczny przez wszystkich odwiedzających, jest to zbyt niebezpieczne.

 

 

3 thoughts on “W jaki sposób znaleźć zapomniany adres logowania do WordPress?

  1. “Wtedy należy wyłączyć wtyczki, które są za to odpowiedzialne.” ale się uśmiałem 😀 tylko jak nie znając adresu logowania?

  2. Oj programy które przechowują hasła no nie wiem 🙂 najlepiej trzymać to w bezpiecznym miejscu. Wiem też że ktoś kiedyś miał zapisane wszystkie hasła do fejsa, twiter itp i po usunięciu konta hasła dalej był zapisane:) wiec taki myk. Ale ogólnie fajnie porady, jeszcze nie miałem okazji zapomnieć ale zapisze poradę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *