Nie bierzcie wszystkiego dosłownie :PTest prywatnej bazy precli

Posted by dave84 | test | wtorek 4 Wrzesień 2012 23:47

Na niektórych blogach pojawiają się informacje, że precle już nie są tak skuteczne jak kiedyś. Tak się  składa, że z tydzień temu robiłem test na podobnej bazie. Kupiłem u jednego z bardziej znanych użytkowników PiO bazę “zamkniętych” 700 precli. Cena dosyć wysoka, ale po znajomości mała zniżka i tylko 550zł za wpis we wszystkich:)

Monitorowałem 3 frazy, średnie- regionalne w Warszawie (wcześniej były delikatnie pozycjonowane), przykro mi, ale monitoring wyłączyłem ostatniego dnia sierpnia, bo włączony był tylko dla tego konkretnego testu, ale pozycje są dalej identyczne po tych kilku dniach, więc to nie ma znaczenia. A więc przed i po puszczeniu blasta pozycje kształtowały się następująco:

lipiec:

test-precli
sierpień:

test-precli-23

Teraz pytanie czemu tak sprzeczne informacje? To wreszcie mi pomogą te cholerne precle czy nie?!:D Dezinformacja kluczem do sukcesu. Te same osoby, które piszą o nieskuteczności precli pozyskują z nich linki:) Precle są nadal skuteczne, w końcu są zbiorem dużej ilości treści, którą Google uwielbia, dodatkowo Google nie jest w stanie po tylu latach odróżnić zwykły blog od dobrze zrobionego precla i niech nikt mi nie wmawia, że jest inaczej, bo nawet człowiek tego często nie odróżni. Poruszę jeszcze kwestie prywatnych baz…no cóż czy prywatna czy publiczna to w sumie nie ma zbyt dużej różnicy. Prywata to może być dla grupy max. kilku osób. Bany lecą często, ale nie tak często jak nas niektórzy straszą, a jeśli inaczej to zapytam – czemu publiczne precle nawet po kilku latach dalej świetnie się mają? Google znając ich adresy czemu ich nie banuje? A nawet jak polecą bany to starzy wyjadacze przecież wiedzą co się wtedy robi:P Oczywiście nawet dla mnie to nie jest dobre źródło linków i nie linkuje widocznie z nich na stronę docelową, ale jest to dobre uzupełnienie całościowego profilu linków. Dywersyfikacja to podstawa po pingwinie.

Wpis pisałem już prawie śpiąc, więc wybaczcie jak coś nie tak;]

4 koment. »

 1. Comment by avatar Kuba — 05-09-2012 @ 08:01

  Taa, wszystko nie działa – precle, katalogi..to ciekawe czemu te wszystkie storny dalej są w topie co korzystają z tych metod?:D Dzięki za test.

 2. Comment by avatar Adrian Krakus — 05-09-2012 @ 08:59

  Patrząc na śmietnik po update to przecież wiadomo, że pomagają tak jak standardowe blasty z xrumera, no bo innego iuwdzimy wysoko jak nie wpisy rumaka? Teoretycy już nie mają pomysłów na zwabienie klientów, więc wciskjają ludziom bajki, że techniki spowodują spadki pozycji i inne niestworzone rszeczy.

 3. Comment by avatar white building — 07-09-2012 @ 13:21

  550zł? Masakra… ci hurtownicy (spamu) to mają klawe życie…

 4. Comment by avatar admin — 07-09-2012 @ 17:58

  Według mnie to przyzwoita cena, u Kulfika i innych jest podobnie, w sumie koło 1zł za wpis a linki dają powera, może nie już tak jak kiedyś, ale jednak….
  Twoja strona jest taka zawsze (biała) czy css mi nie wczytuje?

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz