Spory update wyników wyszukwiań Google, brawo Google!

Od kilku, niektórzy od kilkunastu dni obserwują poważne wahania swoich pozycji w wynikach wyszukiwania w Google. Ja osobiście nie narzekam, wręcz jestem zachwycony. Jednak prace nad stronami nie idą na marne a techniki może nie do końca czyste są jednak coraz bardzie doceniane przez Google:D Powli, ale do przodu!:DGoogle nie podało jeszcze oficjalnej informacji na temat update, tłumaczy się tylko, że rocznie wprowadzają koło 500 zmian w algorytmie. Czy wyniki są dobre? Moim zdaniem nie, jednak się cieszę, bo z PP czy zaplecz jeszcze nigdy nie szło mi aż tyle $$ co teraz, a nie ukrywam to mój główny zarobek:P
Jaki wyniki będą w przyszłości?
Google coraz mocniej próbuje się dobrać do tyłka pozycjonerów miotając jak szatan wynikami. Daję z 3-4 lata na to, że Google wprowadzi rotację przy ustalaniu pozycji. Najcięższe frazy będą ustawione ręcznie, a później dajmy na to 10, 20, 50 stron, w zależności od trudności frazy będzie losowana kolejność ich wyświetlania. Dla wielu stron będzie to dobra okazja do pokazania się bez wydawania znacznych pieniędzy na SEO. Kto będzie chciał mieć zapewnioną i stabilną pozycję na samej górze wyników zawsze będzie mógł zainwestować w AdWords. Google w końcu musi zarabiać jakieś pieniążki, a ludzie coraz bardziej się uodporniają na reklamy i w nie nie chcą klikać. Google już nawet kombinuje i daje reklamy w tym samym kolorze co normalne wyniki, chcąc zmylić internautów. Sposoby zarabiania dalej pozostaną duże, nawet może i większe;)…ale to temat na inny wpis.

13 thoughts on “Spory update wyników wyszukwiań Google, brawo Google!

 1. Jakby nie było zawsze się znajdzie sposób na zarobek;)
  Zresztą wątpię, że konkurencji poważniejszej w ciągu 5 lat nie będzie dla Google.

 2. Ja jestem ciekawy statystyk w obrotach firm pozycjonerskich ( chociażby procenty spadków w zarobkach )

 3. No ciekawe… Ja mam kilkadziesiąt pozycjonowanych stron i połowa spadki połowa wzrosty… Co Wy na to? Bo jak macie 3-4 firmy to wcale się nie dziwię ze same wzrosty poszły 🙂

 4. @Kode jednym zielono, innym czerwono, a ja nie lubię czerwonych komu…stop czerwonego:D
  @Arek myślę, że bilans równy zero wyjdzie, bo jednym spada innym rośnie hehe
  Po prostu pewne metody przestały działać i trzeba się przyzwyczajać do zmian, SEO to już nie tylko dodawanie do precelków.

 5. Poza tym kolega, który pisze ten artykuł jest jakiś niedzisiejszy 🙂 Ot, choćby zdanie “Google w końcu musi zarabiać jakieś pieniążki, …” Kolego! Jakbyś nie wiedział, GOOGLE to jedna z najbogatszych firm na świecie i zarabia miliardy a w samej Polsce setki milionów!
  Druga sprawa to oczywiście co będzie za kilka lat nie wie nikt ale podstawą GOOGLE jest rzetelność wyników i nie mieszanie przy nich (to my mieszamy!) więc jeśli zacznie je ustawiać to co to będzie za wyszukiwarka? Żadna!

 6. O efekcie updatu można rozmawiać dopiero ok. miesiąca po jego wprowadzeniu. Mniej więcej tyle zajmuje odświeżenie i przeliczenie wszystkiego na nowo.

 7. Zgadzam się z tym, ze naturalne wyniki mogą iść w stronę rotacji. To może być przyszłość.

 8. Piotr dobrze mówi – przed tymi zawirowaniami były smieci w TOPach – typowa objawa nadchodzących zmian w algorytmie 🙂

 9. @Krzyś
  Są firmy mające setki klientów i są niemal same wzrosty, zależy kto jak pozycjonował.
  Jedna z najbogatszych firm? hehe, nie przesadzaj.
  A co to będzie obchodzić zwykłych użytkowników czy wyniki są takie czy inne, tutaj liczy się kas

 10. No zobaczymy, oby zostały takie.
  @Semedia – tak, ale u kolegów, u których były spadki pozycje na niektórych stronach wracają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *