Nie bierzcie wszystkiego dosłownie :PPozycjonowanie – z czym to się je i jak?

Posted by dave84 | pozycjonowanie | piątek 27 Marzec 2009 12:05

Troszkę tytułem wstępu…

Pozycjonowanie to ważny element marketingowy w internecie. Jeśli jeszcze nie wiesz co to pora to zmienić i zacząć działać. Często widzimy, że serwis mimo że mamy piękny, zajebiście odjebany i wręcz cudowny jest na dole wyników. Pewnie się pojawia wtedy chmurka nad Twoją główką a w niej pytanie: “Co do kurwy?” Nie przejmuj się, nic straconego. Jeśli domena ma kilka lat nawet lepiej dla Ciebie.

Na początek kilka żelaznych zasad pozycjonowania:

1. Nowa domena może być kilka tygodni wysoko w wynikach a później spada – to normalne. Istnieje coś takiego jak FSB, pomińmy czy to zabieg celowy google czy błąd algorytmu który źle liczy przyrost linków do serwisu. Bo przecież na starcie każda domena ma 0 BL (back links), więc nawet po uzyskaniu tylko kilku linków algorytm myśli, że ilość BL zwiększa się niesamowicie szybko a tym samym nasza strona frunie w górę…to tylko moje zdanie, niektórzy troszkę inaczej to tłumaczą. Nieważne jak ale chodzi jedynie o to aby nie było płaczu po skończeniu się FSB.

2. Metatag “słowa kluczowe” obecnie nie jest brany pod uwagę przez google i większość innych wyszukiwarek, dlatego można go pominąć.

3. Stosuj inne tytuły i decription dla każdej podstrony.

4. Content is King, but Linking is Queen – surowa zasada każdego pozycjonera. Szeroki opis wkrótce.

5. Nie spamuj na lewo i prawo – może to przynieść więcej strat niż korzyści.

6. Nie próbuj po cichu niszczyć konkurencji…google oraz Twój konkurent nie śpi i czar może się odbić w Twoją stronę;)

7. Nie zamieszczaj dużo linków wychodzących ze strony, często osłabiają Twoją witrynę (choć niekoniecznie ale to innym razem napiszę…).

…i wiele wiele więcej ale to przy okazji bo mi się już nie chce -.- , wiem jestem szczery;)

na razie nie ma żadnego komentarza »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz