Powrót z Mountain View

W dniach 12-15 września odbył się Światowy Zjazd Najlepszych Współtwórców Google, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Google opłaciło wszystko począwszy od przelotu, zwrotu po wizę aż po wyżywienie.
Szkoda, że spędziłem tam tylko niecałe 3 dni, bo ludzie byli fantastyczni.

Łącznie było nas około 200-300 osób (pomijając pracowników Google) z całego świata. Z Polski była dość spora ekipa licząca o ile dobrze liczę 10 osób.
Wszystko było zorganizowane doskonale, nawet Ci którzy mieli problemy z językiem angielskim czy nigdy nie latali tak daleko nie mieli żadnych problemów.

…no ale idę po śniadanie i kawkę, więc w wolnym czasie napiszę więcej a teraz dorzucę fotkę na wypasionym rowerze Google, którym można było się tam poruszać, jeśli komuś się nie chciało ruszać tyłka do innego budynku Google:)

No dobra wróciłem:)

Samolotem leciałem z Krzyśkiem Lisem znanym głównie z bloga zarabianie-na-blogu.pl. Zawsze chciałem go poznać, jego blog często pomagał mi w sprawach związanych z AdSense. Podróż w 1 stronę trwa około 15 godzin, w tym z powrotem mieliśmy 2 przesiadki.

Rzuciło mi się w oczy mała ilość białych osób w Kalifornii. Czy to w hotelach czy sklepach większą część stanowią czarnoskórzy lub Azjaci.

Nawet jeśli ktoś miał problemy językowe to podczas prezentacji były dostępne słuchawki, w których można było słuchać tłumacza, chociaż jego poziom nie był zbyt wysoki, ale trzeba wziąć pod uwagę tłumaczenie na żywo i dosyć dużą ilość słów typowo branżowych. Większość Amerykanów rozumie nawet, jeśli się mówi Kali jeść, więc warto mówić nawet kaleczonym językiem, oni i tak będą nas podziwiać, że tak dobrze umiemy ich język:)

Pierwszy dzień stanowiły prezentacje przeplatane posiłkami i poznawaniem innych TC i pracowników Google…cdn.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *