WordPress – jakie wtyczki zainstalować?

wordpress

Pewnie większość z Was powiada swoje wtyczki, które instaluje niemal za każdym razem, gdy uruchamia kolejnego WordPress i nieważne czy to w celu zapleczówki czy jako normalny serwis.

Z mojej listy będą to na pewno:

Komentarze

  • Akismet – jedna z popularniejszych wtyczek do wyłapywania spamu w komentarzach. jednak i jej zdarzają się wpadki i prawidłowe komentarze oznacza jako spam, także należy i tak później sprawdzić dokładniej czy wszystko jest w porządku. Jest z nią również problem na niektórych hostingach. Inne polecane wtyczki antyspamowe: Anti-spam, Antispam Bee, WpBruister
  • Disqus – jeden z popularniejszych systemów komentarzy na świecie.Dzięki niej można komentować szybko na różnych stronach posiadając ten sam profil.

SEO

  • Yoast/All in seo – stosuję zwykle jedną z tych dwóch opcji, chociaż ostatnio w wyścigu prowadzi Yoast, wydaje się w niektórych elementach wyprzedzać Allin SEO. Na pewno dla osób początkujących nie będzie rożnicy, którą z nich wybiorą, gdyż wszystkie podstawowe elementy takie jak zmiana znacznika title czy edycja pliku robots.txt, znaleźć można w każdej z nich.
  • Broken Link Checker – dzięki niej dowiemy się o błędach 404 naszej witryny.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest aktualizowanie wtyczek i usuwanie niepotrzebnych z serwera. Ważne jest także odpowiednie nadawanie uprawnień poszczególnym katalogom i plikom. Jeśli chodzi o wtyczki to z pewnością można polecić:

  • Wordfence security – jedna z popularniejszych wtyczek od bezpieczeństwa WordPressa. To mały kombajn, wystarczający dla jednej strony. jest również wersja premium, niestety trochę odciążająca portfel.

Kopie zapasowe

Tu jest kilka dobrych, np. UpdraftPlus, Duplicator, BackupBuddy. Dzięki nim nawet laik jest w stanie tworzyć kopie zapasowe lub je przywracać.

 

Kontakt

  • Contact form 7, WpForms – wtyczki do formularzy kontaktowych

Pozostałe

  • Advanced Ads – ułatwia nam wstawianie reklam AdSense. Inne, które można zainstalowac to Quick AdSense, Easy Google AdSense
  • TablePress – tworzenie zaawansowanych tabel już nie będzie dla nas wyzwaniem.
  • W3 Total Cache – wtyczka do cache. Nie polecam instalować kilku wtyczek do pamięci podręcznej.

A Wy macie jeszcze jakieś, które instalujecie niemal z automatu u siebie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *