Kiedy nie warto pozycjonować samemu?

Chcąc zaoszczędzić czy też zdobyć jakieś nowe doświadczenia wiele osób próbuje samodzielnie, na własną rękę wypromować swoją firmę lub działalność w Internecie. Takie prywatne pozycjonowanie zaczynają zwykle od wyboru słów kluczowych oraz od sprawdzenia konkurencji. Ci mądrzejsi zaczynają zdobywać linki stałe np. z katalogów czy precli natomiast jest wiele osób, które po przeczytania kilku artykułów wychwalających blasty czy swl myśli, że szybko zapewnią mu wysokie miejsce w Google. W rzeczywistości jednak przychodzi płacz i rozczarowanie czemu jego strona tak szybko się wbiła a później nastąpił nagły spadek. Jakby to było takie proste to dla każdej frazy wystarczyłby blaścik i sprawa załatwiona…jednak życie jest brutalne. Początkująca osoba, która nie ma o tym pojęcia nie wie jaki blast należy wykonać, od kogo kupić czy jakie są jego zagrożenia linkując stronę docelową. To samo tyczy się nawet wyboru odpowiednich katalogów. Skąd ktoś kto nie ma pojęcia o pozycjonowaniu może wiedzieć gdzie warto dodać linka? No chyba, że jest zwolennikiem teorii, że link to link. SWl-e…ostatnio Google bardzo łatwo je wykrywa i w rękach osoby nieodpowiedzialnej mogą być chyba najgorszym narzędziem, które może zafiltrować stronę. Ludzie kupują jak najwięcej punktów w rotacyjnym systemie i przykładają na jedną frazę, widocznie zauroczyły ich bannery reklamowe przeróżnych systemów, które mają napisane “z nami zdobądź  szybko top1” czy “najlepsza forma promocji strony”. Ja dziękuję za taką promocję:) Inną sprawą jest czas, który jest cenny, na pewno nie masz lepszych zajęć związanych z prowadzeniem firmy? Wiem, że mentalność Polaka jest taka, że sam chce wszystko sam zrobić, ale jak to się mówi jak ktoś umie wszystko po trochu to znaczy, że nic nie umie. Wybierając firmę wystrzegajmy się takich, które pobierają opłaty za nic licząc, że strona wypozycjonuje się sama. Najlepiej przed ostatecznym wyborem zapytać firmy w jaki sposób przebiegać będzie pozycjonowanie.
Jaką ja firmę mogę polecić? Na Podkarpaciu z pewnością będzie to ePodium. Korzystałem kiedyś osobiście z oferty tej firmy i naprawdę miło wspominam ten okres. Firma ma przejrzystą umowę, kontakt jest znakomity a ceny jedne z najniższych a co ciekawe skuteczność jest bardzo dobra:) Także, jeśli mieszkasz w Rzeszowie lub okolicach to zapraszam do zapoznania się z ich ofertą.

2 thoughts on “Kiedy nie warto pozycjonować samemu?

  1. nanoHEIZUNGEN to firma, która zajmuje się grzaniem pomieszczeń- różnego rodzaju-panelami na podczerwień
    Działamy na terenie całego kraju.
    Panele nanoHEIZUNGEN są bardzo oszczędną metodą ogrzewania mieszkań, domów, sklepów, firm itd. Miesięczny koszt ogrzania to około : 2,20- 3zł/ za metr kwadratowy . W ofercie posiadamy różnego rodzaju i wielkości panele. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania paneli, wg Państwa potrzeb.
    Idąc na przeciw Państwa oczekiwaniom istnieje możliwość własnego nadruku. Własny pomysł- ciekawszy efekt!!! Dzięki temu zyskują Państwo oryginalny obraz, plakat, rysunek, który nie tylko zdobi, ale i ogrzewa.
    Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *