Nie bierzcie wszystkiego dosłownie :P

Katalogi w dzisiejszych czasach

Posted by dave84 | katalogi | niedziela 6 Maj 2018 10:32

katalog stron
Kilka lat temu katalogowanie było zdecydowanie najpopularniejszą metodą zdobywania linków. Czy była ona skuteczna? Była, nawet tak bardzo, że Google widocznie się to troszkę nie spodobało. Na proste frazy, gdzie nie było konkurencji wystarczyły praktycznie same katalogi jak to jest dzisiaj? Czy w ogóle katalogi mają jeszcze jakąś moc? Czy jest sens zakładać kolejny katalog?

Powiedzmy sobie szczerze, że spora część z katalogów, które powstały kiedyś była zwykłym spamem, a wiele osób stawiało je tylko dlatego, że taka była ówczesna moda – każdy chciał mieć swój katalog. Powstawały one jak grzyby po deszczu, jedne z normalną moderacją, inne przepuszczające wszystkie wpisy na standardowych ustawieniach i skórkach. Tak sobie myślę, że brak jakichkolwiek zmian w kolejnych katalogach był ich gwoździem do trumny. Google mogło bez problemu wychwycić taki katalog.

Obecnie mało kto już przywiązuje taką uwagę do katalogowania jak kiedyś. Te czasy już są praktycznie za nami, ale jest jeden powód chociażby dla którego warto linki z katalogów dalej pozyskiwać – dywersyfikacja naszych linków do witryny, zawsze to będzie coś innego. Katalogi związane z naszą tematyką nie zaszkodzą i można spokojnie pozyskiwać takie linki o ile anchor nie będzie słowem kluczowym. Coraz więcej starych i bardzo znanych katalogów zostaje zamykanych. Różne są przyczyny – koszty, mało ludzi chce już dodawać swoje strony. Znaleźć dobry katalog teraz to wyczyn. Jak bym wyobrażał sobie idealny katalog na dzisiejsze czasy? Na pewno bez sztucznych, kilometrowych opisów czy możliwości dodawania nienaturalnych tytułów stron. Jest dużo możliwości, można urozmaicać wpisy mapkami, filmikami czy zdjęciami z dodawanych firm. Można dodać do tego np. opinie o firmie, możliwość wysyłania CV bezpośrednio ze strony (tak tylko podaje przykład co by przyciągnęło użytkowników). Nawet na PiO dział z katalogami umiera, a kontakt z właścicielami skryptów jest przeważnie mocno ograniczony. Czy katalogi mają jakąś przyszłość jeszcze? Ogólnie mówiąc to moim zdaniem nie, ale można jeszcze spróbować coś z nich wycisnąć. Ale to będzie ciężka batalia, szczególnie o dodających, oni też wystraszeni ciągłymi powiadomieniami o nienaturalnych  linkach nie chcą już tak dodawać swoich wpisów, szczególnie, że są o wiele lepsze miejsca do pozyskiwania linków.

Precle czy katalogi?

Posted by dave84 | pozycjonowanie | niedziela 9 Wrzesień 2012 07:47

Znowu widzę to pytanie na forum PiO. Średni oraz w miesiącu ktoś je zadaje. A ja zawsze odpowiadam – a co to za różnica, to strona jak strona. Dla Google nie ma różnicy czy to katalog czy precel. To i to z założenia podpada z góry pod filtr. Wiadomo można odpicować i katalog i precla by stały latami i Google je polubi, ale 90% wiadomo jak skończy. Różnicą jest tylko skrypt i ilość treści, ale i tak tu i tu może być to samo, bo można postawić katalog na np. WordPress. (more…)

Śmierć DonMini

Posted by dave84 | katalogi | wtorek 20 Grudzień 2011 08:58

Praktycznie połowa katalogów postawiona na DonMini jest już zbanowana w wyszukiwarce Google. Autor zapowiada wprowadzenie zabezpieczenia pod koniec grudnia lub na (more…)

Czy dodawanie do katalogów coś daje?

Posted by dave84 | katalogi,pozycjonowanie | sobota 3 Grudzień 2011 10:17

Coś na pewno;)

A poważnie to od dobrych kilku tygodni można zaobserwować zjawisko wycinania masy katalogów z indeksu i ich wolniejsza indeksację. Pamiętam jeszcze czasy jak katalogi indeksowały się niemal natychmiast i wpisy/tagi wskakiwały bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Teraz ich praktycznie nie zobaczymy… Czemu? (more…)

Katalogi z linkiem zwrotnym

Posted by dave84 | pozycjonowanie | poniedziałek 17 Sierpień 2009 08:31

Często ludzie pytają czy opłaca się dodawać do katalogów z wymaganym linkiem zwrotnym. Ja zawsze mówię NIE. Czemu? Odpowiedź jest prosta – my musimy najczęściej dać linka na stronei głównej, natomiast katalog da nam linka na podstronie w głębi (more…)

Ile linków dziennie dodawać?

Posted by dave84 | pozycjonowanie | wtorek 11 Sierpień 2009 17:40

Ile linków dziennie dodawać? To pytanie nurtuje większość początkujących pozycjonerów. Jednak na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedni Ci powiedzą 5 inni 50 a jeszcze inni 75. Ja bym bardziej przywiązał uwagę do systematyczności w zdobywaniu linków. Co z tego jeśli dziś zdobyłeś 50 jak przez kolejny miesiąc (more…)

Tym razem serio

Posted by dave84 | Inne | czwartek 2 Kwiecień 2009 07:40

Tak, od wczoraj aż po dziś był update PageRank. U mnie mało zman – 1 spadek i 3 w górę. Nareszcie doczekałem się swojej pierwszej piątki w karierze. Ale dalej nie mogę podnieść na proste nogi katalogu. Wszystko pewnie przez sam skrypt…qlweb – i wszystko jasne. Nie dziwię się teraz czemu już nie powstają katalogi na tym skrypcie. Widzę, że PR u niego (more…)

Katalogowanie – ręczne czy automatem?

Posted by dave84 | Inne,pozycjonowanie | poniedziałek 30 Marzec 2009 18:41

Ja stosuję taką taktykę:

Do najlepszych katalogów obowiązkowo ręczny wpis a reszta jakimś półautomatem np. SEOMachina. Testowałem go i jest znakomity. Oczywiście ma wiele niedociągnięć ale program jest młody a jego autor nie zamierza (more…)

Siła katalogów

Posted by dave84 | pozycjonowanie | poniedziałek 30 Marzec 2009 08:59

Katalogi już nie są mocne tak jak kiedys, jednak mają dalej ogromna wartość. Dzięki nim możemy szybko zyskać dużo linków stałych. Dobrze podlinkowany wpis w katalogu jest bezcenny. Szkoda tylko, że aktualnie nie ma świeżej listy katalogów, do których warto dodawać wpisy. Co brać pod uwagę, jeśli chodzi o katalogi? (more…)