Nie bierzcie wszystkiego dosłownie :PJaki skrypt na katalog?

Posted by dave84 | pozycjonowanie | niedziela 11 Październik 2009 18:06

Jaki skrypt na katalog?
Z darmowych ja posiadam głównie katalogi postawione na:
Freeglobes
Qlweb
Otwarty Mini
Z płatnych:
Indexu
SEOKatalog
PHPLD
Który wybrać? Heh szczerze to po latach przekonałem się że nie szata zdobi człowieka, czyli nie skrypt tu jest najważniejszy. Mam qlweby, któe są lepsze nawet niż niejeden Indexu, wszystko zależy od naszego samozaparcia w moderacji, modyfikacji katalogu oraz jego linkowaniu. Większość moich katalogów jest moderowana przynajmniej raz na to kilka dni a niektóre codziennie. Każdy z nich ma inną szatę graficzną a niektóre sporo pozmieniane w kodzie aby ie wyglądały jak tysiące innych w sieci. Jeśli ktoś ma “parę złotych” to polecam skrypt SEOKatalogu, który jest niewiele gorszy od Indexu i myślę, że już niedługo będzie numerem jeden wśród skryptów na katalogi. Licencja kosztuje 122zł brutto, więc nie palcie z 2 tygodnie i odłożycie na niego;)
I bardzo ważne – nie wymagajcie pieniędzy za dodanie wpisów, jeśli katalog jest świeży i nic nie daje korzyści…po co? Tylko zniechęcacie do dodawania i katalog będzie wolno się rozrastał.

4 koment. »

 1. Comment by avatar admin2 — 18-10-2009 @ 17:40

  Gwoli uzupełnienia PHPLD występuje także w wersji darmowej.
  Jest jeszcze ciekawy skrypt Link Bid Script.
  Co do Freeglobes- spróbuj dodać wpis podając adres emailowy z rozszerzeniem 4-literowym-wyskoczy błąd (taka pierdółka ale strasznie wkurza).
  Pozdrawiam.
  U-HA!

 2. Comment by avatar admin — 18-10-2009 @ 17:50

  No i moderacja Freeglobes jest troszkę denerwująca…
  Teraz SEOKatalog błyszczy;) Supportem NIKT go nie przebija. Twórca zrobi wszystko co mu napiszesz;)

 3. Comment by avatar pr-inting — 21-10-2009 @ 11:45

  Ja jestem tego zdania, ze jakis solidny skrypt to podstawa, ale glownie wszystko od zaangazowania i pracy admina zalezy, a podrugie to cierpliwosc tez jest wazna najlepiej z indywidualnym rozwjazaniem / oprogramowaniem – zapraszam wszystkich z branzy poligraficznej, reklamowej i marketingowej http://www.print-portal.pl/forum , jest to serwis / platforma tematyczna.

 4. Comment by avatar admin — 21-10-2009 @ 11:56

  Racja, skrypt bardziej jest na drugim planie. Popatrzmy chociażby na katalog.mojakosmetyczka.pl – przecież to stary (ale jary) qlweb;) Więc tu tak naprawdę nie chodzi o skrypt. Teraz widzę, że jest głupia moda na stawianie katalogów. Każdy chce je mieć i jeszcze się chwali nawet niezaindeksowanymi i w domyślnej skórce np. na PiO. A po tygodniu lub miesiącu…katalogu często już nie ma bądź jest opuszczony. I po co to? Nie lepiej postawić coś o co się będzie dbało dłużej?

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz