Nie bierzcie wszystkiego dosłownie :P

Alphabet – nowy twór Larrego i Sergey’a

Posted by dave84 | google | wtorek 11 Sierpień 2015 12:07

Nową firmę twórców Google znajdziemy tutaj https://abc.xyz/
Ciekawostka, że na stronie znajduje się link, którego anchorem jest kropeczka. Czy to dla nas jaka wskazówka, może tak powinniśmy robić strony?:P

Większość produktów (more…)

Sztuczne linki według Google

Posted by dave84 | filtry,google | czwartek 24 Kwiecień 2014 09:58

Jak uważacie – czy takie przykłady linków wysyłają pracownicy czy boty?

nienaturalne linki dla google
źródło: productforums.google.com/forum/#!msg/webmaster-pl/FAsKo7wn43k/AHRfkD7r0wQJ

czy może takie

nienaturalne linki google

źródło: productforums.google.com/forum/#!category-topic/webmaster-pl/SMuz64Ph-XY

Oczywiście tłumaczenie pójdzie takie, że to ludzie rozpatrują wnioski i tylko linki umieszczają przy użyciu jakiegoś softu i po ich dodaniu nie widzą ich, że są źle dodane lub coś podobnego. Moim zdaniem (more…)

Ciekawy przykład nienaturalnego linka według Google – anchor będący nazwą firmy

Posted by dave84 | google | środa 18 Grudzień 2013 14:44

Czytając sobie forum Google trafiłem na ciekawy wpis:

https://productforums.google.com/d/msg/webmaster-pl/8SQFPSWqUs0/AIPglg7CQWQJ

Użytkownik soyelle pl dostał od Google przykład nienaturalnego linka prowadzącego do strony www.soyelle.pl. Anchor – Soyelle, więc jest to marka, na którą tak ostatnio wiele osób zaleca linkować. Otóż jesteście w błędzie – Google ma jak widać to daleko w 4-literach czy to będzie anchor Soyelle czy np. bielizna damska. Przecież już były podawane przykłady, że Google wskazywało linki z anchorami brandowymi. Oczywiście jest ich niewielka ilość, niemniej jednak są wskazywane. Mnie to tylko utwierdza w przekonaniu, że to nie żaden człowiek podaje te przykłady tylko (more…)

Yahoo vs Google w USA – 1:0 dla Yahoo

Posted by dave84 | google,Newsy z branży,Yahoo | piątek 23 Sierpień 2013 08:48

Dobra wiadomość – Yahoo pierwszy raz od maja 2011 roku ma więcej użytkowników niż Google. Liczba użytkowników odwiedzających serwisy Yahoo – 196.6, a Google – 192.3. Liczba użytkowników Yahoo tym samym jest większa o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jest to niewątpliwy sukces Merissy Mayer. Akcje Yahoo cały czas idą do góry, np. w porównaniu do roku poprzedniego są o 80% droższe. Te wyniki pewnie są wynikiem ostatnich zmian wprowadzanych w serwisach typu Flickr czy na poczcie Yahoo. (more…)

Google i coraz mniejszy ruch na stronach

Posted by dave84 | google | środa 30 Styczeń 2013 07:02

Google ostatnio stało się bardzo chciwe na ruch i robi wszystko by zatrzymać internautów u siebie. Do tego stopnia, że zrobiło takie wyświetlanie grafiki, że prawie nikt nie przechodzi na stronę tylko zatrzymuje się na Google Images. Oto przykładowy wykres ze spadkiem ruchu serwisu.

Jak widzimy od kilku dni jest mniejszy ruch, tu i tak spadek jest malutki (to chyba serwis turystyczny polskieszlaki.pl a zdjęcie z forum dla webmasterów Googla https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/webmaster-pl/7mXFmaH5_H4), ja natomiast współczuję serwisom z tapetami.Czy to są zmiany idące w dobrym (more…)

Reklama Adwords – Google

Posted by dave84 | Reklamy | piątek 7 Grudzień 2012 19:10

Zawsze Google się w ten sposób reklamowało na tą frazę?:D

Ale rzeczywiście z nimi mamy gwarancję 1 miejsca, więc nie wiem kto pieprzy głupoty, że nie można dawać gwarancji!

Jedna domena zajmuje pierwsze 29 wyników w wyszukiwarce Google

Posted by dave84 | Bez kategorii | piątek 24 Sierpień 2012 18:15

Jeden z masy przypadków gdy jedna domena potrafi się rozepchać w Google. Jak zapowiedział Kaspar Szymański, znany wszystkim jako Guglarz jest to chwilowy błąd i już starają się go poprawić. Niemniej jednak wyniki nieraz są ciekawe, np. dla frazy “zwolnienie chorobowe Sydney” zobaczymy praktycznie jedną stronę:D
zle wyniki google (more…)

Konkretny przykład jak można zaszkodzić witrynie linkami

Posted by dave84 | filtry | wtorek 21 Sierpień 2012 16:38

Otóż Pani Karolina na forum Google opisała jak to otrzymała filtr i za co

https://productforums.google.com/forum/#!profile/webmaster-pl/APn2wQe-152TVFK0gYAA00EsuIUH5sZbvTv1IrYhlhHzQYT5nXXrqPdEvOm1fJicO1n5foGm_lZ0/webmaster-pl/c3eXmBugwWU/_i6POx7JDdwJ

komunikat od pracownika Google:

“Otrzymaliśmy od właściciela witryny prośbę o ponowne rozpatrzenie zgodności witryny ze wskazówkami Google dla webmasterów. Zespół ds. spamu na stronach podjął wcześniej ręczną interwencję w związku z Twoją witryną, ponieważ naszym zdaniem była ona niezgodna ze wskazówkami jakościowymi. Po sprawdzeniu Twojego żądania ponownego rozpatrzenia zgłoszenia cofnęliśmy te ręczne zmiany. Zaktualizowanie systemów indeksowania i rankingowego w celu odzwierciedlenia nowego stanu Twojej witryny może potrwać pewien czas. Oczywiście mogły wystąpić inne problemy z witryną, które przypuszczalnie mają wpływ na jej pozycję w rankingu, bez względu na ręczną interwencję zespołu ds. spamu na stronach.
W ciągu każdego roku wprowadzamy setki zmian w naszych algorytmach wyszukiwania, a ranking stron jest opracowywany na podstawie ponad 200 wskaźników. Wraz ze zmianami naszych algorytmów oraz zawartości internetu (w tym Twojej witryny) mogą wystąpić pewne wahania pozycji w rankingu spowodowane wprowadzanymi aktualizacjami mającymi na celu zaprezentowanie jak najlepszych wyników użytkownikom. Jeśli pozycja witryny w wynikach wyszukiwania będzie nadal niezadowalająca, zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Dziękujemy za pomoc w zapewnieniu odpowiedniego poziomu jakości naszych wyników wyszukiwania. Z poważaniem, Zespół ds. jakości wyszukiwarki Google”

Czyli jak widzimy (more…)

John Mueller przyznał, że konkurencja może zaszkodzić stronie linkami

Posted by dave84 | google | piątek 17 Sierpień 2012 18:12

W dzisiejszym hangoucie John Mueller przyznał, że można zaszkodzić, szczególnie młodej stronie linkami. (more…)

Webmaster Central office hours

Posted by dave84 | google | piątek 17 Sierpień 2012 10:17

Właśnie trwa hangout podczas którego John Mueller odpowiada na pytania, między innymi Karola Dziedzica, któy na swoim profilu G+ często daje fajne podsumowania. (more…)

Następna strona »