Dopuszczenie wyświetlania w witrynie reklam z wielu sieci reklamowych

Kilka dni temu otrzymałem maila od google następującej treści

Szanowni Państwo!

Informujemy, że wkrótce na Państwa koncie AdSense wprowadzimy aktualizację, dzięki której będą Państwo mogli uzyskać większe przychody ze swoich jednostek reklamowych. Wkrótce możliwe będzie dopuszczenie wyświetlania w witrynie reklam z wielu sieci reklamowych. Oznacza to, że reklamodawcy z zewnętrznych sieci z certyfikatem Google będą mogli konkurować z reklamodawcami AdWords o Państwa przestrzeń reklamową.

Sieci reklamowe to firmy współpracujące z reklamodawcami i wydawcami w celu kupna i sprzedaży reklam w witrynach nienależących do nich; ich działanie jest zbliżone do AdSense. Reklamy z tych sieci będą konkurowały z reklamami Google o wyświetlanie w witrynach wydawców. Wyświetlane będą reklamy zapewniające wydawcom największy przychód.

Aby zapewnić jakość reklam wyświetlanych w Państwa witrynach, przeprowadzamy proces certyfikacji wszystkich uczestniczących sieci reklamowych, pozwalający zapewnić zgodność z naszymi standardami dotyczącymi prywatności użytkowników, jakości reklam i szybkości działania. Zapewni to Państwu także kontrolę nad tym, z których sieci reklamy będą mogły być wyświetlane na Państwa stronach. Mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania reklam z wybranych lub wszystkich sieci. Oznacza to, że mogą Państwo w dalszym ciągu wyświetlać wyłącznie reklamy od reklamodawców uczestniczących w programie AdWords.

Ponadto w niektórych sieciach reklamowych używane są narzędzia zbliżone do dostępnych w Google reklam opartych na zainteresowaniach, umożliwiające wyświetlanie użytkownikom trafniejszych reklam w odwiedzanych przez nich witrynach. Tego rodzaju sieci reklamowe nie będą mogły zbierać w Państwa witrynie danych w celu późniejszego reklamowania opartego na zainteresowaniach, ale dopuścimy wyświetlanie reklam przy użyciu takich narzędzi przez te sieci, które będą zgodne ze wskazówkami dotyczącymi prywatności użytkownika. Będą mogli Państwo zrezygnować z wyświetlania reklam z tych sieci na podstawie zainteresowań użytkowników. Aby to odzwierciedlić, odpowiednio zmieniliśmy wymagania dotyczące wyświetlania reklam firm zewnętrznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://adwords.google.com/support/bin/answ…94230&hl=pl.

Nowe funkcje opisane powyżej zostaną na Państwa koncie automatycznie włączone. W Centrum sprawdzania reklam pojawi się nowa sekcja, umożliwiająca dopuszczanie i blokowanie wybranych sieci reklamowych. Prosimy zwrócić uwagę, że nowe sieci reklamowe do kont AdSense będziemy dodawać stopniowo w ciągu najbliższych kilku miesięcy, tak więc wpływ na Państwa reklamy i zarobki nie będzie natychmiastowy.

Więcej informacji na temat wprowadzenia nowej funkcji i zarządzania sieciami reklamowymi na koncie można uzyskać w Centrum pomocy AdSense na stronie https://www.google.com/adsense/support/bin/…amp;topic=13522.

Z poważaniem,

Zespół Google AdSense

Szykuje się więc duża nowość. Ciekawe czy naprawdę zarobki będą większe. No i jest jeden problem jeszcze chyba – nie ma żadnej polskiej firmy;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *