Czy istnieje filtr w wyszukiwarce Google na jedną frazę?

Wczoraj nasunął mi się wpis jednego ze znanych blogerów z branży SEO. Napisał tam, że nie ma filtra nakładanego np. na jedną frazę:D Nie wiem skąd wyciągnął te wnioski, ale są one BŁĘDNE. Obserwuje łącznie kilkaset tysięcy fraz, więc łatwo takie przypadki wyłapać. Takie filtry na wybrane frazy są na porządku dziennym. Np. w kwietniu można było to często zaobserwować, podobnie w październiku przy niewielkim update. Znam multum stron, które mają filtry np. tylko na te frazy, do których prowadzi spora liczba linków, a frazy nielinkowane i długi ogon mają się znakomicie. Jeśli ktoś nie wierzy mogę wrzucić screena z Analytics z 1 lepszą stroną z filtrem i zobaczymy i tak, że wiele fraz jest bardzo wysoko mimo filtra. Sporo stron również przy kwietniowym update dostała po tyłku tylko na wybrane frazy. Ahh aż wrzucę na szybkiego jakąś fotę…frazy wszystkie trudne/b trudne. Jak widzimy kilka fraz się uchowało bez filtr, bo spadek z 1 na 2 to np. nie filtr, bo ta fraza już wróciła, a tamtym można dać nawet milion linków i nie drgną, nie zobaczymy ich nawet w pierwszej setce wyników wyszukiwania.
Można jednak? Można!

Dochodzą też filtry przy frazach gdzie po prostu kolejność jest ustalona z góry, tak, tak nie przewidziało Ci się, są frazy gdzie wyniki są ręcznie ustawiane (w USA wiele o tym się mówi szczególnie w tematyce sklepów i bankowości), ale o tym może niedługo.

17 thoughts on “Czy istnieje filtr w wyszukiwarce Google na jedną frazę?

 1. No niestety z przykrością 🙂 ale potwierdzam że filtry na jedną frazę istnieją… i powiem więcej: nawet jest to tematyka seo 🙂 ale nie jest to fraza pozycjonowanie…

 2. Twój zrzut obrazuję więcej niż 1 filtr :)))) Prawie wszystkie frazy poszły w kosmos 🙂

 3. ps. popraw (change your information) bo nie działa. Bynajmniej u mnie, pola same się uzupełniły o dane, które często używam….

 4. Właśnie prawie, ale nie wszystkie;) Często innym filtr się kojarzy z wypadnięciem strony na wszystkie frazy, a jak widać tak nie jest.

 5. A jak to poprawić?^^ Sam to kiedyś zauważyłem, ale można wejść w inną przeglądarkę:P

 6. Pewnie te 2 frazy, ktore sie ostaly w TOP10 to nazwa domeny lub bliska korelacja?

 7. Nazwa domeny została, ale np. gdy mamy nazwadomeny.pl i w Goolge wpiszemy: “nazwa domeny” to już nie ma w top100 😉

 8. Po pierwsze tytuł artykułu nijak ma się do treści. Przytaczasz niby jakieś przykłady filtru na stronę przy kilku frazach, ale nic nie ma mowy o filtrze na jedną konkretną frazę. Podany przykład wskazuje na filtra na wiele fraz (a raczej na wszystkie), a nie tylko na jedną wybraną, więc o czym jest ten wpis?

  Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, jak obserwujesz kilkaset tysięcy fraz, a w dodatku twierdzisz, że łatwo takie przypadki łatwo wyłapać?

 9. Monitoruje softami do monitoringu?^^ Trochę licencji i jazda, przecież to jednorazowy koszt nie licząc serwera, który się i tak używa.

 10. Wygląda jak zwykły filtr na kilka fraz. Teraz najgorsze przed tobą. Dochodzić co jest przyczyną i ją usunąć.

 11. Pól biedy jak strona leci w dniach kiedy ogłaszany jest większy update, gorzej jak w “dzień powszedni”.

 12. A kto to napisał, że nie ma takich filtrów? Oczywiście, że są filtry na konkretne frazy, a także filtry na konkretne podstrony w serwisie. Żadna nowość, ciekawi mnie kto twierdzi, że jest inaczej.

 13. A mam takich stałych blogerów, których czytam, ale nie chce mi się w wojenki wchodzić:D Na pewno go znasz, nie mam nic do tego, że tak napisał, ale nie rozumiem jak można się zarzekać, że tak musi być trochę pokory.

 14. Ciekawe czemu Twój komentarz w spamie się znalazł, ma to związek z mailem?;> Napisałem wyżej odp.;)

 15. Kiedyś (październik listopad jakoś) trafiłem na stronę empiku na pewne dość konkurencyjne hasło ktora była na pierwszym miejscu mimo że nie miała żadnych anchorów na tą frazę ani powtórzeń frazy w tekście czy title. Tymczasem wszyscy poniżej bili sie jak wściekli :D. Dla mnie to 100% wyglądało jakby była ręcznie ustalona na 1 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *