Cała prawda o tym głośnym social media

social
obrazek ze strony young-germany.de

Wszyscy dookoła trąbią o tym jakie to social media są ważne dla Google. A jaka jest prawda? Moim zdaniem NIE, bo jak coś ma byc ważne skoro można to zrobić w kilka dni? Przecież do większości takich serwisów dodamy się automatem, posty też napiszemy, Google o tym doskonale wie, dlatego samo przyznaje, że póki co nie są znaczącym czynnikiem rankingowym. Dodatkowo pewnie zdają sobie sprawy, że możliwość manipulacji takimi portalami jest ogromna, ile to mamy serwisów do nabijania +1, like i tym podobnych badziewi. Spotkałem się z inforafikami czy tabelami prezentującymi procentową ważność czynników przy ustalaniu rankingu w Google. Niektórzy, szczególnie ci od “white” nieraz umieszczają sygnały z Twitter, Facebook itp. na pierwszym miejscu!? Nie wiem jak oni do tego doszli, ale im dłużej będą myśleć, że im to pomaga tym lepiej dla mnie.

Oczywiście mówię tylko w kontekście pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google, natomiast dla pozyskania ruchu itp. oczywiście są to doskonałe miejsca. Dla tych powodów warto w nich być. Chociaż nieumiejętne prowadzenie kampanii np. na Facebooku może tylko firmie zaszkodzić, mało kto lubi spam na tablicy czy nachalna zaproszenia.

One thought on “%1$s”

  1. Mi się wydaje, że niedługo +1 będą wiele znaczyć, Google będzie chciało w ten sposób zdobyć użytkowników, których prawie nie ma w Google Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *